DO JAKIEJ SYPIALNI METALOWE ŁÓŻKO?

Mogłoby się wydawać, że czas metalowych łóżek mamy już za sobą. Nic bardziej mylnego. To właśnie dzisiaj, kiedy najmodniejsze jest bycie wnętrzarskim outsiderem metal w wielkim stylu wraca do łask.

Jako tworzywo metal od lat wykorzystywany jest do produkcji mebli. Jego plastyczne właściwości pozwalające nadawać różne kształty i formy są cenione nie tylko wśród rzemieślników zajmujących się metaloplastyką. Do domów oraz mieszkań metal przeniesiony został między innymi w postaci łóżek. Szybko zyskały one ogromną popularność, choć trzeba przyznać, że na przestrzeni dekad z tą popularnością różnie bywało. Podobnie jak w świecie mody metalowe łóżka raz to cieszyły się większym uznaniem, innym z kolei były po prostu passe. Dzisiejsze trendy wystroju wnętrz niejednokrotnie przywołują blask metalowych łóżek czyniąc je alternatywą dla łóżek drewnianych, czy tapicerownych.

Powszechne przekonanie, że współczesne łóżka metalowe są chłodne i nieeleganckie jest dosyć dużym uogólnieniem. Pomysły aranżacyjne XXI wieku zdają się nie mieć granic. Wystarczy pomysł na ciekawe zestawienie łóżka z innymi elementami sypialni. Wiele inspiracji można znaleźć na blogach branżowych i na portalach poświęconych urządzaniu wnętrz. Okazuje się, że metalowe łóżka mogą świetnie wyglądać praktycznie w każdej sypialni. W tej małej i w tej większej, w stylu nowoczenym i klasycznym, w aranżacji rustykalnej, czy industrialnej.

Styl nowoczesny i industrialny
Metal znakomicie prezentuje się ze szkłem. Wyobraźcie sobie jak fantastycznie mogłoby wyglądać czarne łóżko w głębokim połysku na tle mlecznych szklanych frontów szafy. To klasyczne i ponadczasowe połączenie czerni z bielą nabierze nowoczesnego charakteru, tym większego, kiedy łóżko będzie miało prostokątną bryłę. Geometryczne kształty stały się zresztą ostatnio bardzo modne, co szybko dostrzegli producenci projektując meble o regularnej i symetrycznej linii. Zwolennicy takiego designu z pewnością znajdą łóżko dla siebie z kolekcji łóżek Lak System.
W nowoczesnej sypialni łóżko metalowe może też stanowić element na pozór wykluczający w połączeniu z innymi meblami, czy dodatkami. Zabieg ten celowo można wykorzystać przy kontrastowaniu tak kolorów, jak i stylów. Klasyczna metalowa rama łóżka podkreśli modernistyczny i awangardowy charakter sypialni, a czerwone lub żółte łóżko będzie z kolei świetnie wyglądać w otoczeniu zimnych betonych ścian industrialnej sypialni. Przykładów mnożyć możnaby wiele, ale tak naprawdę jedynym ograniczeniem w aranżacji sypialni z łóżkiem metalowym jest tylko wyobraźnia.
Styl klasyczny i rustykalny
W tych stylach łóżka metalowe czują się jak ryby w wodzie. To przecież ich naturalne środowisko. Pasują do drewnianych mebli i podłóg. W stonowanych, pastelowych kolorach ścian sprawiają, że aranżacja sypialni staje się delikatna i lekka. Tutaj biały kolor łóżka znajdzie najwięcej miłośników. Zdecydowanie ociepli klimat sypialni tworząc przytulne miejsce do odpoczynku. Trzeba podkreślić, że moda na łączenie i mieszanie stylów wkradła się również do klasycznych aranżacji. Nie bójcie się zatem eksperymentować. Niech metalowe łóżko stanie się dla Was inspiracją do stworzenia niebanalnej sypialni, czego serdecznie życzymy.

Metalowe łóżka zdobywają co raz więcej zwolenników. Kombinacji i wariacji aranżacyjnych jest tak wiele, że nie sposób wszystkich opisać. W zasadzie każdy może stworzyć własną unikatową. Tworząc łóżka Lak System chcielibyśmy, aby każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie. Wkrótce podpowiemy, które łóżka z naszej kolekcji będą, według nas, najlepsze i najciekawsze do pokoju dla dziecka.


Paweł Drożdż

Komentarze

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System

Wysokość łóżka metalowego – jakie ma znaczenie?