Higiena snu - najważniejsze informacje

Bezsenność, często uważana za poważny problem natury medycznej, w wielu przypadkach może zostać „wyleczona” dzięki zadbaniu o higienę snu i zastosowaniu się do kilku prostych wskazówek.

Higiena snu to przede wszystkim stały schemat związany ze wstawaniem oraz chodzeniem spać. Ważne jest przestrzeganie stałych godzin, dzięki czemu organizm wpada w naturalny rytm. W problemach związanych ze snem ważne staje się wyeliminowanie kilku czynników, które spokojny sen mogą w znacznym stopniu utrudniać. 

Wśród tych czynników znajduje się nie tylko kofeina, ale także alkohol oraz papierosy. O ile wymienione używki należy znacznie ograniczyć lub całkowicie wyeliminować, zwiększona powinna zostać aktywność fizyczna. 
Warto ograniczyć liczbę i długość drzemek w ciągu dnia oraz zadbanie o odpowiednie warunki w sypialni. Cisza i mrok oraz wygodne łóżko takie jak nasze - Lak System z dobrze dobranym materacem i pościelą to podstawa. 
Często popełnianym błędem, który w efekcie utrudnia zasypianie, jest zjadanie zbyt obfitych kolacji. Lekki posiłek jest znacznie lepszym rozwiązaniem i pozwala uniknąć bezsennych nocy.
Z materacami trochę jak ze smartfonami - co chwilę coś nowego, coś innego oraz to pytanie... co wybrać? Przeczytaj!

Komentarze

Publikowanie komentarza

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Wprowadź kolor do swojej sypialni – postaw na łóżko metalowe

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System