6 skutecznych sposobów, dzięki którym szybciej zaśniesz

6 skutecznych sposobów, dzięki którym szybciej zaśniesz

Bezsenność stała się jedną z poważniejszych udręk współczesnego człowieka. Stres, szybkie tempo życia oraz drobne błędy dietetyczne sprawiają, że sen nie zawsze staje się sojusznikiem naszego zdrowia. Co możemy zrobić w chwili, gdy zaczyna nam dokuczać bezsenność? Oto kilka propozycji, z których mogą skorzystać wszystkie osoby pragnące szybciej przywołać głęboki i zdrowy sen.

1. Sypialnia to podstawa
To, gdzie śpimy, ma ogromne znaczenie dla jakości naszego snu. Pięknie urządzona sypialnia ma zatem ogromne znaczenie w przypadku tych osób, które chcą spać bez problemów. Wiadomo, że niewygodne łóżko lub sypialnia pełna agresywnych barw mogą się okazać czynnikami odpowiedzialnymi za problemy z zasypianiem. Jasne kolory oraz unikanie przepychu w tak ważnym wnętrzu, jakim jest sypialnia, to podstawa. Warto też pamiętać, że sypialnia powinna być urządzona w takim miejscu, w których jest cicho i do którego nie dociera zbyt wiele światła np. z ulicy. Ma to ogromne znaczenie, gdyż hormon snu, czyli melatonina, produkowany jest właśnie w ciemności. Warto też pamiętać, że w sypialnie najważniejszym meblem jest łóżko. Wygodne i przeznaczone tylko do spania, może się okazać najważniejszym sojusznikiem w prowadzonej przez nas walce z bezsennością.
 łóżka metalowe lak system


2. Zdrowe nawyki
Każdy, kto chce cieszyć się zdrowym snem, powinien popracować nad swymi nawykami. Im zdrowsze staną się nasze codzienne przyzwyczajenia, tym mniejszym problemem stanie się szybkie zasypianie. Kiedy sen nadejdzie szybciej? Wieczorne odprężenie to podstawa. Mały relaks, odprężająca kąpiel i zero myśli o czekających nas następnego dnia obowiązkach – oto kolejna zasada, dzięki której łatwiej będzie nam pokonać bezsenność.
 łóżka metalowe lak system


3. Dieta też ma znaczenie
Objadanie się przed snem nie może przynieść nam nic dobrego. Im więcej zjemy na kolację, tym więcej problemów czeka nas z zasypianiem. Lekka kolacja zjedzona na długo przed snem to najlepsze rozwiązanie. Zdrowy sen nie jest, niestety, towarzyszem przejedzonych osób, warto zatem zachować umiar w trakcie wieczornych posiłków. Nagrodą na to będzie lepszy sen, a więc i lepsze samopoczucie następnego dnia. Po południu należy też zachować umiar związany z piciem kawy. Im więcej kofeiny trafi do naszego organizmu, tym więcej problemów związanych z zasypianiem czeka nas w nocy.
łóżka metalowe lak system


4. Ruch dla zdrowia
Aktywność fizyczna pomaga nam rozwiązać wiele problemów ze zdrowiem. Proste ćwiczenia mogą sprawić, że przestaniemy cierpieć z powodu problemów z zasypianiem. Zmęczenie fizyczne sprawia, że śpi się znacznie lepiej. Po wysiłku fizycznym sen przychodzi szybciej, a nocna regeneracja organizmu przebiega znacznie sprawniej. By jednak czerpać korzyści z ćwiczeń, należy pamiętać o jednej zasadzie: każdy trening powinien kończyć się maksymalnie trzy godziny przed udaniem się na spoczynek.


5. Pamiętaj o kąpieli
Odpowiednio przygotowana kąpiel to kolejny krok do sukcesu. Ciepła woda oraz dobrze dobrane olejki eteryczne (np. lawendowy) mogą pomóc nam w walce z bezsennością. Warto jednak pamiętać o tym, że kąpiel tuż przed snem nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej zrobimy w chwili, gdy wykąpiemy się na 2 godziny przed położeniem się do łóżka.


6. Warto korzystać z ziół
Zioła mają wyjątkowe właściwości. Natura stworzyła wiele wspaniałych roślin, które mogą nam pomóc w walce o zdrowy sen. Rumianek, kozłek lekarski lub napar z chmielu – oto najpopularniejsze zioła, dzięki którym bezsenność może stać się przykrym wspomnieniem.

Zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia. Warto zadbać o to, by problemy z zasypianiem nie zaczęły nam utrudniać życia. Zastosowanie się do kilku prostych zasad może sprawić, że zasypanie przestanie nam sprawiać tak wiele problemów, a nasza forma znacznie się poprawi.

www.laksystem.pl

Komentarze

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Wprowadź kolor do swojej sypialni – postaw na łóżko metalowe

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System