Jak ustawić łóżko? Aranżacja sypialni zgodna z chińską mądrością feng shui…

W dzisiejszych czasach jakość wypoczynku jest niezmiernie istotna. We własnym łóżku spędzamy niemal 1/3 część życia. I choćby z tego powodu powinniśmy większą wagę przykładać do pokoju, w którym śpimy – sypialni. Powinna ona być nie tylko przestronna i czysta, ale także umiejętnie rozplanowana. 

Jak odpoczywać w sypialni w zgodzie z feng shui? Jak odpowiednio ustawić meble w sypialni aby pozytywnie wpłynąć na zdrowy i spokojny sen, a w rezultacie – dobre samopoczucie w ciągu dnia? Oto wskazówki...     
     
Najlepiej śpi się we wschodniej części domu lub mieszkania. Wówczas to „wstajemy do życia” wraz ze wschodzącym słońcem. Takie dostrojenie się do rytmu natury wzmacnia naszą energię. Według zasad chińskiej sztuki urządzania wnętrz – feng shui, w sypialni nie powinniśmy zawieszać luster, ponieważ skupiają one w pomieszczeniu duże ilości energii, które negatywnie oddziałują na nas w trakcie snu. 

W pokoju, w którym śpimy, nie powinno być dużo mebli, zwłaszcza w pobliżu drzwi, ponieważ uniemożliwiają one swobodny przepływ energii. Na zdrowy i spokojny sen ma również wpływ kształt zagłówka oraz materiał, z jakiego został zrobiony. Owalne i miękkie zagłówki są idealne dla artystów, prostokątne i drewniane – dobrze służą pracownikom naukowym, natomiast zaokrąglone metalowe formy polecane są osobom, które pracują w biurze. Tu idealnie sprawdzi się nasz model, łóżko metalowe Lak System wzór 26 J:Warto pamiętać też o tym, że zabudowany dół posłania utrudnia cyrkulację powietrza, powoduje wilgoć, co z kolei wywołuje bóle pleców. Niewskazane są więc materace leżące bezpośrednio na podłodze, polecane natomiast – modele na wyższych nogach. A więc idealne są wszystkie łóżka  i sofy metalowe Lak System, które tę zasadę feng shui spełniają w 100%. Można je zobaczyć na laksystem.plWarto pamiętać także, by telefon czy komputer na czas snu wynieść z sypialni. Urządzenia te, nawet wtedy, gdy są wyłączone, emitują promieniowanie elektromagnetyczne. Utrudnia ono nie tylko wypoczynek, ale też powoduje rozdrażnienie w ciągu dnia.                       
         Jak zatem ustawić łóżko w sypialni? Najlepszym ustawieniem łóżka w sypialni jest skierowanie go głową do ściany tak, aby zapewnić sobie dostęp do niego z trzech stron lub wzdłuż ściany (prostopadle lub równolegle do drzwi). Jeżeli jest taka możliwość, dobrze jest też ustawić łóżko możliwie daleko od okna, aby wpadająca do środka energia nie zakłócała spokojnego snu.


Komentarze

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Wprowadź kolor do swojej sypialni – postaw na łóżko metalowe

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System