Chcemy, aby nasz sklep był najlepszy

Niestety w ślad za lawinowo rozwijającą się branżą e-commerce nie nadąża  jakość obsługi klientów e-sklepów. Na dzisiejsze oczekiwania konsumentów nie odpowiada już tylko formularz kontaktowy. Działania sprzedawców zaspakajające potrzeby e-klientów  i ułatwiające im swobodne korzystanie z serwisów powinny być znacznie szersze.  Należy bowiem jasno powiedzieć, że internauci kupujący w sieci to zdecydowanie inna grupa klientów niż klienci sklepów tradycyjnych. Nie mogą oni przecież naocznie ocenić produktu, czy też sprawdzić przed zakupem jego właściwości oraz jakości.
Na pierwszy plan wysuwa się czytelność witryny sklepowej. Intuicyjne poruszanie się po kategoriach i menu e-sklepu znacznie ułatwia podjęcie decyzji zakupowej. Jasne, rzeczowe oraz aktualne opisy produktów muszą być przede wszystkim prawdziwe. Nie trudno przecież wyobrazić sobie rozczarowanie klienta, który otrzyma towar, najogólniej rzecz ujmując,  nieodpowiadający opisowi produktu w e-sklepie.  Taki klient nie tylko nie wróci do sklepu, który wprowadził go w błąd, taki klient już nikomu innemu nie poleci tego sklepu. Pozostanie mu tylko gorzkie dochodzenie swoich roszczeń zgodnie z przepisami konsumenckimi.
Komunikacja z klientem może również odbywać się poprzez strony informacyjne sklepu. To idealne miejsce, gdzie można zamieścić istotne materiały, które wprawdzie z punktu widzenia opisu produktu nie są najważniejsze dla klienta, ale rzucają światło na inne aspekty funkcjonowania sklepu, takie jak chociażby nowości,  aktualności, czy  informacje o firmie.
Te ostatnie są kluczowe dla sprawnej i szybkiej obsługi klienta. Świadczą ponadto o wiarygodności sklepu i jego wizerunku jako firmy, która wskazując dane rejestrowe firmy i pełne dane kontaktowe ułatwia konsumentowi komunikację oraz możliwość weryfikacji sprzedawcy. W tym miejscu wypada wspomnieć o regulaminie sklepu, którego niejednokrotnie brak, a który w pierwszej kolejności powinien jasno i precyzyjnie precyzować proces zakupu w konkretnym e-sklepie.
Nawet jednak najbardziej rozbudowane kanały kontaktu nie usprawnią obsługi klienta, jeśli  komunikacja będzie jednokierunkowa.  Klient może potrzebować  dodatkowych informacji o produkcie,  wysyłce, płatnościach itd.  Podobnie rzecz się ma również  po dokonaniu zakupu. Często pojawiają się pytania o status zamówienia, czy przewidywany czas doręczenia paczki.  Szybkość reakcji sprzedawcy wpływa na zadowolenie klienta warunkując dobrą renomę  e-sklepu.  Równie ważna jest też posprzedażowa obsługa klienta w przypadku ewentualnych reklamacji. Natychmiastowa i aktywna pomoc przy rozwiązywaniu zaistniałych problemów pozwala budować  poprawne relacje między klientem a e-sklepem.

Zapraszamy do sklepu www.laksystem.pl

Komentarze

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System

Wysokość łóżka metalowego – jakie ma znaczenie?