Miejsce do spania w kawalerce

Czasami przestrzeń nie pozostawia dużego pola do aranżacji. Małe mieszkania i przytulne kawalerki należą do tych właśnie miejsc. Jak pogodzić wszystkie potrzeby, kiedy liczy się każdy centymetr kwadratowy? Na szczęście jest wiele rozwiązań i pomysłów, by stworzyć naprawdę piękne i funkcjonalne wnętrze. Zacznijmy od łóżka. Wygospodarowanie miejsca do spania w małym mieszkaniu wymaga czasem pomysłowości. Jeżeli rozkładana sofa nie jest twoim ulubionych rozwiązaniem i chcesz stworzyć namiastkę prawdziwej sypialni, poszukaj miejsca, gdzie można wstawić łóżko i je odgrodzić. Idealna będzie wnęka, jeśli twoja kawalerka taką ma. Jeżeli nie, możesz rozważyć, o ile to możliwe, przebudowę kosztem części przedpokoju albo kuchni. Łóżko we wnęce stworzy przytulny kącik, który możesz odgrodzić zasłoną, powieszoną na zamontowanym pod sufitem karniszu. Taka przestrzeń może być intymna i nastrojowa, gdy zadbasz o oświetlenie W dzień - zasłaniasz i możesz przyjmować gości bez konieczności składania pościeli.


Urządzanie mieszkania w starej kamienicy daje często ciekawe możliwości - gdy nasza kawalerka jest odpowiednio wysoka, możemy zbudować antresolę, na której znajdzie się łóżko, ale możemy tam też zyskać miejsce na przechowywanie. Pod antresolą postawić możesz meble do pracy albo sofę. W ten sposób zyskujesz osobne miejsce do spania, większą powierzchnię i uporządkowaną przestrzeń. Małe mieszkanie wymaga sporej dozy pomysłowości, ale może za to być naprawdę wyjątkowe.Zdaniem projektanta.

Łóżko albo sofa wykonane z metalu to świetny pomysł na urządzenie sypialni w małym mieszkaniu lub kawalerce.
Metalowa rama jest niewiele większa od materaca. Dzięki temu oszczędzisz miejsce, którego tak bardzo potrzebujesz.
Sofa metalowa to z kolei mebel, którego zalet nie można pominąć aranżując małe przestrzenie. Funkcjonalność jako zasadnicza cecha wpisuje się w potrzeby głównie singli, ale i nie tylko. W trakcie dnia sofa taka będzie wygodnym wypoczynkiem, zaś w nocy zmieni się na pełnowartościowe łóżko. Uniwersalność designu mebli metalowych pozwala też na stylistyczne wariacje. Niech ogranicza Was tylko wyobraźnia!


Zobaczcie łóżka i sofy metalowe Lak System. Które z nich wybierzecie do swoich kawalerek?
https://laksystem.pl/

Komentarze

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System

Wysokość łóżka metalowego – jakie ma znaczenie?