Łóżka metalowe. Moda, czy wygoda?

Wciąż rosnąca popularność łóżek metalowych dzisiaj już nikogo nie dziwi. Żaden inny mebel nie ma tak dużego wpływu na nasz wypoczynek, zdrowy sen i regenerację organizmu jak łóżko. 
Najczęściej, przystępując do zakupu zwracamy uwagę na walory estetyczne, pomijając przy tym inne cechy łóżka, jak  jego wytrzymałość i wygodę. 
Przymioty te czasami nie idą w parze. Z tego powodu  warto więcej czasu poświęcić na wybór łóżka, by cieszyć się dłużej jego zakupem. 

Odpowiedź na pytanie jakie łóżko wybrać nie jest prosta, tym bardziej, że inspiracji przy projektowaniu łóżek szuka się niemal wszędzie. Meble stylizowane na te antyczne, dalekowschodnie – japońskie,  łóżka kolonialne i barokowe i ostatnio bardzo modne industrialne – wszystkie wyjątkowe i niepowtarzalne. 

Są łóżka drewniane, tapicerowane i metalowe. 

  • Zatem kute łoże poproszę!
  • A dlaczego… 
  • Odpowiedź poniżej…

Przede wszystkim nie można odmówić stylu łóżkom metalowym. Przeróżne i najrozmaitsze kształty zagłówków sprawiają, że meble te wyglądają jak z bajki. Łóżka kute, metalowe sprawdzą się w każdym wnętrzu, ponieważ stal jako materiał jest niezwykle uniwersalna i idealnie wkomponowuje się do dodatków drewnianych, murowanych czy nawet plastikowych. Meble te same w sobie wyglądają „bogato” dlatego wystarczą proste dodatki i można wygodnie oddać się błogiemu relaksowi. 
Plastyczność metalu sprawia, że może on przyjąć zarówno formę nowoczesnego, jak i  rustykalnego kształtu. Takie łóżko można także dowolnie pomalować odpornym lakierem proszkowym, co dodatkowo sprawi, że uzyskamy kolor, jaki chcemy, a nie taki jaki jest oferowany.  Jeśli trafimy na producenta, który według naszego własnego pomysłu stworzy dla nas wymarzone łóżko, możemy osiągnąć pełną satysfakcję.

Na uwagę zasługuje również fakt, że łoże metalowe jest niezwykle trwałe, stabilne i łatwe do czyszczenia.  Każdy, kto choć raz miał okazję oglądać metalowe, pięknie wykonane łóżko przyzna, że przykuwa ono uwagę. Co do wygody także nie powinniśmy mieć wątpliwości, ponieważ wystarczy dobrać odpowiedni  materac, aby nasz odpoczynek był w pełni komfortowy.

Wybór odpowiedniego łóżka to indywidualna sprawa, a ostateczną decyzję o zakupie mebla do spania każdy powinien podjąć sam. Spojrzenie perspektywiczne podpowie jednak  nie ulegać impulsowi, ale wybrać łóżko, które przez wiele lat będzie spełniać swoją rolę, a zainwestowane pieniądze nie będą tymi, wyrzuconymi w błoto.

Zapraszamy więc na laksystem.pl


Komentarze

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Wprowadź kolor do swojej sypialni – postaw na łóżko metalowe

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System