SOFA METALOWA – IDEALNA PROPOZYCJA DLA DZIEWCZYNKI?

SOFA METALOWA – IDEALNA PROPOZYCJA DLA DZIEWCZYNKI?

Meble wykonane z kutej stali niesłusznie kojarzą się zwykle z chłodnym wyposażeniem ascetycznie urządzonych mieszkań – ta opinia jednak jest dość krzywdząca. Eleganckie meble metalowe nie muszą być toporne i ciężkie. Wykonana ze smakiem sofa metalowa może nie tylko zachwycać swoim designem dorosłych miłośników pięknego wyposażenia, ale także doskonale sprawdzić się w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym. Wystarczy jedynie zadbać o odpowiednią aranżację i dodatki.

Metalowa sofa – romantyczny design dla młodych dam


sofa metalowa Lak System wzór 14

Każda kobieta – niezależnie od wieku – marzy o tym, aby 

być księżniczką. Królewskie łoże z baldachimem z pewnością jest symbolem szlacheckiego stanu, ale mało kto może pozwolić sobie na tak trudny w użytkowaniu i wielkogabarytowy mebel. Idealnym kompromisem okazuje się tutaj bardziej kompaktowe, ale równie stylowe rozwiązanie – wygodna sofa z ramą wykonaną z kutej stali. Smukłe poprzeczki i szczebelki, połączone z giętymi detalami nadają jej niezwykle romantycznego charakteru i lekkości. Metal jest materiałem bardzo wytrzymałym, dzięki czemu konstrukcja takiego mebla jest znacznie bardziej filigranowa i elegancka niż masywne formy łóżek drewnianych – metalową sofę można zatem bez przeszkód ustawić nawet w niewielkich pomieszczeniach. Jednak największą zaletą jest tutaj uniwersalność – nie trzeba być posiadaczem domu w stylu retro czy rustykalnej chaty, aby móc pięknie dekorować wnętrze meblami z giętej stali. 

Metalowa sofa – klasyczna forma w nowoczesnym wnętrzu


sofa metalowa Lak System wzór 14


Czemu to właśnie uniwersalność wymieniona została jako najważniejszy atut metalowej sofy? Dziewczęta bardzo szybko dorastają, a ich gusta zmieniają się – z księżniczki w różowej sukience z falbankami wyrośnie niedługo dojrzała kobieta pragnąca aranżować swoją przestrzeń według swoich zasad. Zmienią się ozdoby, znikną zabawki, pojawią się pierwsze kosmetyki – sofa zaś pozostanie ta sama. Metalowe meble pięknie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. 

Współcześnie bardzo modne są kontrasty – białe ściany pokoju oraz parkiet wykonany z jasnego drewna najpiękniej prezentują się w opozycji do ciemnych detali – czarnych ramek obrazów i dekoracji. Również ciemna rama sofy jest tutaj efektownym dodatkiem, który perfekcyjnie podkreśla elegancki i nowoczesny charakter takiego wnętrza. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić sofę lakierowaną na pastelowe kolory – to idealna propozycja dla młodych dam zakochanych w delikatnej, dziewczęcej stylistyce. Atmosferę indywidualności tworzą jednak dodatki – piękny dywanik w nowoczesnej formie, różowe zasłony i dziewczęca pościel sprawiają, że całe pomieszczenie emanuje ciepłem i uroczą nutą niewinności. Sofa metalowa stanowi główny element wyposażenia – jej lekka i smukła konstrukcja stanowi niejako fundament dla całej aranżacji. Ogromną zaletą stalowej ramy jest to, że dzięki niej osiągnąć udało się idealną równowagę – mebel jest na tyle wyrazisty, aby wyróżnić się na tle jasnych ścian i kontrastowych dodatków, a jednocześnie dość dyskretny, aby nie przytłaczać nadmiernym bogactwem akcentów i zbyt dekadenckich detali. 


sofa metalowa Lak System wzór 14
Metalowa sofa w pokoju dziewczynki sprawdzi się perfekcyjnie – nie tylko ze względu na swoją uniwersalność i niezwykle romantyczny styl. Stalowa rama i stabilna konstrukcja będzie także gwarancją bezpieczeństwa pełnych energii pociech. W pokoju dziewczynki sofa nie będzie wszakże służyć tylko do snu, ale stanie się także miejscem wielu zabaw. 

Sofę zobacz w naszym Sklepie https://laksystem.pl/pl/p/Lozko-mlodziezowe-80x200-WZOR-14/192

Komentarze

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System

Wysokość łóżka metalowego – jakie ma znaczenie?