Witaj szkoło!

Przed nami duże i emocjonujące wydarzenie dla każdego dziecka - pierwszy dzień w szkole! Jak sprawić aby ten dzień był radosny i wesoły. Dowiedz się, jak przygotować dziecko na ten dzień. Cieszcie się tym czasem, jak najdłużej.


Najczęściej dziecko cieszy się, że pójdzie do szkoły. Ba, nie może się doczekać, bo to nowy plecak, piórnik, worek na kapcie i cała wyprawka. Dla dorosłego brzmi może banalnie, ale właśnie takie drobiazgi bardzo cieszą przyszłych uczniów. Każdy rodzić chce, żeby jego dziecko doświadczało tego nowego etapu w życiu po prostu radośnie. To normalne, że są emocje i że są nerwy. Można je jednak zniwelować lub zamienić na mobilizującą dawkę energii.
Zacznijmy od oswajania dziecka z nową sytuacją. Pokażmy dziecku szkołę i drogę do szkoły jeszcze przed pierwszym dniem roku szkolnego. Trzeba na to wybrać dobry moment, taki podarowany dziecku jako specjalny prezent. Zabierzmy dziecko na spacer i na końcu na ulubione lody.
Warto uprzedzić nasze dziecko, że każdy jest inny i każdy bardzo różnie może się zachowywać. Powiedz dziecku o takich prostych, podstawowych sytuacjach jak dziwne komentarze, przechwałki, zaczepki. Niech to będzie taka pierwsza lekcja ze społecznych relacji międzyludzkich. Im więcej o nich opowiesz (bez straszenia!) tym lepiej przygotujesz swoją pociechę do nowej roli.
Nowe obowiązki, nowi koledzy... Nowe, nowe, nowe wszystko dookoła takie obce i nowe. Strach ma wielkie oczy... Ale nowe jest ekscytujące, nowe może być przygodą. To od naszego , a raczej od nastawienia naszego dziecka zależy jak podejdzie do nowej sytuacji. My wspierajmy na każdym kroku, rozmawiajmy jak najwięcej o tym wielkim wydarzeniu w życiu małego człowieka.
A żeby umilić Wam i Waszym pociechom start w nowy rok szkolny 2017/2018 szykujemy dzień pełen wrażeń na naszym firmowym profilu na facebooku:

Już 4 września bądź z nami i wygraj wspaniałe łóżko Lak System dla swojego dziecka! Weź udział w naszych konkursach i zabawach :) Do zgarnięcia dodatkowe nagrody i niespodzianki :) 

Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy! :)

Komentarze

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System

Wysokość łóżka metalowego – jakie ma znaczenie?