Modne wnętrze - powrót stali

Metale w meblarstwie stosowane są od dawna – mówiąc o historii żelaza cofnąć trzeba się o jakieś 3000 lat. 

Stal w znanej nam formie jest wynalazkiem stosunkowo młodym – stal w postaci płynnej otrzymano po raz pierwszy dopiero w 1855 roku, po opracowaniu specjalnych technik selektywnego utleniania stopu. Ta chwila była sporym przełomem, gdyż był to początek wielkiej kariery stali – uproszczenie i ulepszenie metod wytopu sprawiło, że metal przestał być jedynie surowcem do produkcji ciężkich konstrukcji i maszyn, ale zaczął też być używany do tworzenia elementów wyposażenie wnętrz, ozdobnych mebli i dekoracji. 

Nikogo nie powinno to dziwić - stal jest znacznie trwalsza od drewna, można formować ją na wiele sposobów i doskonale wygląda. Pomimo to, w połowie XX wieku zaczęła znikać z wzornictwa użytkowego na rzecz nowoczesnych tworzyw sztucznych – przez pewien czas przewidywano nawet, że już niebawem stal całkowicie zniknie w tej formie. 

Stało się jednak inaczej – moda na stal wróciła, a metalowe łóżka, sofy, stoły i krzesła coraz częściej widuje się w nowoczesnych domach. 
Czy to tylko chwilowy trend, czy też może stal udowodniła swoją wartość w inny sposób?

Meble ze stali – sprawdzony sposób na sukces!


Jednym z najważniejszych powodów, dla których stal przeżywa tak wielki renesans jest to, iż metody jej produkcji i formowania unowocześniane były przez tysiące lat. Współcześnie produkowane stopy mogą pochwalić się ogromną wytrzymałością, odpornością na korozję, sprężystością i innymi cechami, które możemy w wysokim stopniu kontrolować. 

Stal jest synonimem pewności i wytrzymałości, czego nie można powiedzieć o wielu innych surowcach. Przez kilka dziesięcioleci świat zachwycał się plastikami i tworzywami sztucznymi, ale bardzo szybko okazało się, że nie są to materiały idealne. 
Współczesny odbiorca ceni sobie bardzo wysoką jakość, wytrzymałość i doskonały wygląd. W przypadku tworzyw syntetycznych można być pewnym jedynie estetyki – trwałość i jakość tworzyw jest zwykle dla konsumenta ogromną niewiadomą. 

Wyposażenie i meble stalowe niejako z definicji są już synonimem pewności i ogromnej wytrzymałości – nic zatem dziwnego, że osoby ceniące funkcjonalność wracają do sprawdzonych metod.
Polska zaufana marka - Lak System Łóżka Metalowe - z Wami o 6 lat.
Komentarze

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Wprowadź kolor do swojej sypialni – postaw na łóżko metalowe

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System