Pokój dla chłopca – jak go urządzić?

Pokój dla chłopca powinien zarówno podobać się małemu lokatorowi, jak i cechować się funkcjonalnością. W pomieszczeniu nie może zabraknąć wysokiej jakości mebli ani dodatków dopasowanych do wieku oraz zainteresowań dziecka. Podpowiadamy, w jaki sposób urządzić chłopięcy pokój

Kolor ścian w sypialni chłopca

Na wygląd całego wnętrza znacząco wpływa kolor ścian. Zastosowanie farby o innej niż dotychczas barwie może szybko odmienić charakter pomieszczenia. W przypadku pokoju dla chłopca warto zdecydować się np. na niebieskie lub zielone ściany. Dobrze sprawdzi się także połączenie bieli i granatu. Starszym chłopcom być może przypadną do gustu odcienie szarości. Jeżeli wnętrze jest niewielkie, najlepiej postawić na jasne kolory, które powodują, że pokój wygląda na bardziej przestronny.

Łóżko metalowe w pokoju dla chłopca

Najważniejszym meblem w dziecięcym pokoju jest niewątpliwie łóżko. Powinno ono wyróżniać się wysoką jakością. Z tego względu warto zdecydować się na łóżko metalowe do sypialni chłopięcej. Tego typu meble są solidne i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Wyglądają na stosunkowo lekkie oraz delikatne, dzięki czemu nie przytłaczają niewielkiego pomieszczenia. Co ważne, można bez problemu je przemalować – gust dziecka zazwyczaj zmienia się wraz z upływem lat, a nawet miesięcy, dlatego taka opcja uchroni rodziców przed koniecznością wymiany mebla jedynie z powodu koloru nieodpowiadającego dorastającemu dziecku. Warto pamiętać o tym, że komfortowe łóżko zapewnia dobrej jakości sen, który pozwala organizmowi na regenerację. Kolor mebla należy dobrać do koloru ścian, charakteru całego pomieszczenia oraz preferencji chłopca.

Wybór mebli do chłopięcego pokoju

W sypialni dla chłopca powinna znaleźć się także szafa do przechowywania ubrań. Pokój należy również wyposażyć w biurko i wygodne krzesło (w przypadku przedszkolaka można zdecydować się na stolik). Na wszelkiego rodzaju akcesoria przyda się komoda albo regał. Chłopięce zabawki warto przechowywać w koszach lub skrzyniach, by we wnętrzu panował porządek. Jeśli w sypialni będzie znajdowało się łóżko metalowe, gadżety będzie można schować do pudełek i umieścić pod meblem – pozwoli to na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca.


Dodatki do chłopięcego pokoju

Znaczący wpływ na charakter całego wnętrza mają dodatki. To one pozwalają na szybką zmianę wyglądu pokoju. W przypadku malucha można zdecydować się na dywan w samochodziki, kolorową lampkę nocną i obrazki z bohaterami ulubionej bajki. Starsze dziecko z pewnością doceni akcesoria związane z jego hobby. Jeżeli wraz z upływem czasu zmienią się zainteresowania chłopca, wymiana dodatków pozwoli dopasować pokój do preferencji jego lokatora.

Podczas urządzania chłopięcego pokoju warto brać pod uwagę opinię dziecka. Nie należy przy tym zapominać o funkcjonalności pomieszczenia. Łóżka metalowe zapewniają komfortowy sen, a odpowiednio dobrane biurko i krzesło gwarantują wygodę ich użytkownikowi podczas zabawy albo odrabiania lekcji.


Komentarze

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Wprowadź kolor do swojej sypialni – postaw na łóżko metalowe

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System