Wysokość łóżka metalowego – jakie ma znaczenie?

Nie tylko powierzchnia spania, jakość materaca i pościeli mają znaczenie dla naszego komfortu podczas snu. Równie istotna jest wysokość łóżka. Jeśli nie będzie odpowiednio dobrana do naszego wzrostu czy pozostałych elementów wyposażenia sypialni, kłopoty z dobrym snem mamy gwarantowane

Jak sprawdzić, czy wybrane łóżko metalowe ma odpowiednią wysokość?

Podczas poszukiwania idealnego łóżka trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim nie możemy do pomiaru właściwej wysokości korzystać tylko i wyłącznie z ramy. Przecież będziemy spać na materacach, a te – jak wiadomo – mogą bardzo się od siebie różnić grubością, sztywnością i wieloma innymi parametrami. Za optymalną dla naszego zdrowia i komfortu uznaje się wysokość 40-50 cm od górnej płaszczyzny materaca do podłogi. Jest to oczywiście wartość uśredniona. Osoby o niskim lub ponadprzeciętnie wysokim wzroście z pewnością będą potrzebowały nieco innych modelu łóżek. Ważne jest, by nogi osoby siedzącej na materacu były ugięte pod kątem prostym i swobodnie dotykały podłogi.Dlaczego tak ważne jest, by spać na odpowiedniej wysokości?

Pomijając już wspomniane wcześniej kwestie zdrowotne i związane z naszym komfortem, odpowiednia wysokość stelażu i materaca w łóżku jest również ważna ze względów higienicznych. Jak wiadomo, na podłodze, nawet tej z pozoru najczystszej i sprzątanej regularnie, gromadzą się kurz i drobnoustroje, które przy najmniejszym ruchu są wzbijane do góry. Im niżej od podłogi znajduje się nasze ciało podczas snu, tym bardziej jesteśmy więc narażeni na wdychanie wszystkich tych szkodliwych zanieczyszczeń. Mogą one powodować nie tylko komplikacje natury zdrowotnej, ale też przyczyniać się do wysychania śluzówki, a tym samym pogarszać jakość naszego snu.


Nie tylko my jesteśmy narażeni na kontakt z gromadzącymi się na podłodze zanieczyszczeniami. Również materac, na którym śpimy, może na tym ucierpieć. Im krótszą drogę mają drobnoustroje do przebycia, tym łatwiej gromadzą się i przedostają do wnętrza materaca, a tam warunki do rozwoju mają idealne. Ponadto taki materac łatwiej się brudzi, przez co częściej trzeba go czyścić, a to nie pozostaje bez wpływu na jego właściwości.

Warto też wspomnieć o ogrzewaniu podłogowym, które jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym w domach i mieszkaniach. Jak wiadomo, jeśli jest nam zbyt gorąco, nie ma szans, byśmy dobrze się wysypiali, a gdy śpimy tuż nad ciepłą podłogą, to komfortowy i wartościowy wypoczynek mamy z głowy.


TWÓJ KOD:

0a9fd295d8

  • kod ważny do 11-01-2020 r.
  • kod ważny tylko dla produktów prezentowanych w niniejszym artykule (bez względu na wybrany rozmiar i kolor).
  • kod można wykorzystać w naszym sklepie na stronie https://laksystem.pl/

>Przejdź do sklepu<

Komentarze

Najczęściej czytane na tym Blogu

W roli głównej biel – jak urządzić sypialnię?

Poznaj nowość - nowoczesne łóżko metalowe wzór 41

Planujesz remont w sypialni? Sprawdź, jakie łóżko wybrać!

Łóżko metalowe w pokoju dziecka. Jakie wybrać?

Jakie dodatki mogą zmienić Twoje łóżko metalowe? 5 porad

Wprowadź kolor do swojej sypialni – postaw na łóżko metalowe

Łóżko metalowe wzór 42 – kolejna nowość od Lak System